Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak to zrobić -znaczek- ??????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

jak to zrobić -znaczek- ??????
Witam.Na treningach zauważyłem jak niektórzy robią fajne znaczki-czyli: stają na jednej ręce i jedna noga jjest w pionie a druga w poziomie. Pięknie to wygląda!niestety nie wiem jak to się nazywa a tym bardziej jak to zrobić?co w domu próbuje to zawsze twarzą dywan wycieram.wie ktoś jak krok po kroku dojść do tego?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
Poprawna nazwa to au malandro lub au batido, slyszalem tez chyba cos takiego jak au amazonas. Tutoriala na necie nie szukaj, poprostu ćwicz, bo Ci nikt nie wytłumaczy pisząc posty na forum; poproś kolege z treningu, niech Ci pokaże.

Mały tip: ćwicz to, przytrzymując się drugą ręką drabinek.
  • 0

budo_axen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
ćwicze przy drabince i nawet nie tak żle ale gdy tylko próbuje bez niczego to kicha.stawiam jedną ręke,chce nogi podrzucić i tu problem bo już druga ręka mi sama na ziemie leci.
  • 0

budo_cangoro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????

Mały tip: ćwicz to, przytrzymując się drugą ręką drabinek.


Mi nie pomogło :] , wogóle jakos dziwnie sie z drabinkami czulem :] Ale spróbuj, kazdy jest inny.
Pamietaj , zeby nie zginac sie dokladnie bokiem, noga dochodzi do tłowia od przodu :]
Powodzenia i nie połam sie :D
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
uira - u nas poprawna nazwa to "bico de papagaio", czyli dziob papugi.
Axen spytaj trenera. Najlepiej zeby Ci pokazal krok po kroku, a drabinki odradzam.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????

drabinki odradzam.


dlaczego? mi drabinki troche pomogly (chociaz trzeba mocno uwazac zeby sie nie pokaleczyc)
  • 0

budo_cerveja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
Jesli nie drabinki to asekuracja poprzez trzymanie się druga ręką (jak się łatwo domysleć nie ta podporową :) ) partnera, z ktorym sie cwiczy ten element.
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
Sam sie uczylem z drabinkami ale mialem duzy problem z przestawieniem sie z drabinki na technike bez asekuracji. Mestre pokazal mi lepszy sposob zeby sie tego nauczyc. Problem w tym ze treba to pokazac, a z opisem juz gorzej.
  • 0

budo_tomtom
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
drabinki sa dobre do au batido duple (obydwie nogi proste - składamy się na pół, stojąc na jednej ręce)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
Oto tutorial do Au Batido [w tutorialu wykonane i tłumaczone na prawą stronę] by Cheetah ...

Filmik pomocniczy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

1. Pozycja wyjściowa ...

Stajemy w lewym wykroku [lewa noga i ręka przed nami]

Dołączona grafika

2.,,Przejście,,

Cofamy lewą nogę do tyłu i stawiamy tak mniejwięcej na wyskości prawej nogi wyciagając lewą ręke w strone podłoża i pochylając się do przodu [ wyciagamy prawą ręke w górę] ...

Dołączona grafika

3. Postawienie rąk ...

Najpierw kładziemy lewą dłoń wyciągając prawa nogę a później kładziemy prawą dłoń [i lewa noga analogicznie unosi się nam też w górę]

Dołączona grafika

4. Wykop

Wykonujemu delikatny skręt tułowiem [poprzez wachadłowy ruch nóg jak i pomocnicze odepchanie sie lewą reką] przechodząc w pozycję szpagatową

Uwaga!! Przenoszenie ciężaru na prawą ręke utrudnia utrzymanie równowagi [z tym będziecie mileli największy problem - klucz do poprawnego wykonania ]

Dołączona grafika

5.Opadanie

Zachodzi poprzez celowe ściagnięcie prawej nogi do podłoża, przeniesienie ciężaru ciała na lewo oraz pomocnicze odepchanie się prawą[podpierającą ręką] ...

Dołączona grafika

Powodzenia w nauce :wink: mam nadzieje, że to pomoże ;]
  • 0

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
ja podobnie startowalem, tylko ze jakos mi latwiej oprzec ciezar ciala na lewej rece, wowczas mozna sie nakryc prawa noga, co wydaje mi sie prostsze
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
... też tak mozna oczywiście - troszke inna technika - ta jest bardziej stabilna, bo początkowo stawiamy obie ręce ... na treningach ucze tej i tej techniki i powiem szczerze zalezy - jednemu będzie szybciej szła ta a drugiemu inna - dlatego nalezy próbować z róznego wejścia - na 2 ręcem, na jedną, bokiem, przodem, przy drabinkach i z partnerem - wtedy każdy zobaczy jak mu lepeij, a róznorodnośc technik pomoże mu dokładnym obczajeniu elementu ...

Aloha
  • 0

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to zrobić -znaczek- ??????
piszac, ze tez tak startowalem, mialem na mysli rozpoczecie sekwensji od postawienia najpierw 2 rąk na ziemi, a potem dopiero oparcia sie na tej lewej :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024