Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadmiar białka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_marduk
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław / TM
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Nadmiar białka
Witam,
Z tego co wiem organizm jest w stanie przyswoic na raz 30-35 g białka, jesli wezme wiecej to co sie z nim stanie - zostanie nie wykorzystane czy zmagazynowane ?
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Artykul o Bialkach i tekst pochodzacy z niego :) :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Dodam, że w żadnych publikacjach z zakresu biochemii i fizjologii żywienia nie znalazłem informacji o klinicznych objawach nadmiaru białka u ludzi zdrowych. Owszem, należy znacznie ograniczać jego spożycie w niektórych chorobach, takich choćby jak niewydolność nerek, o czym klinicyści od dawna doskonale wiedzą. Nie należy natomiast straszyć nadmiarem białka ludzi o normalnej przemianie materii. "
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Czytalem ze duzy nadmiar spowoduje to iz nie wyjdziesz z toalety :)
  • 0

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
jesli przyjmies zaduzo wszystkiego naraz organizm nie bedziew stanie sobie tego przyswoic i bedziesz mial wizyte w WC :) :D
  • 0

budo_kubunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lbn
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
ja po duzej ilosci bialka miewam nieprzecietnie toksyczne gazy, i mysle ze grozi ci to samo; )
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka

ja po duzej ilosci bialka miewam nieprzecietnie toksyczne gazy, i mysle ze grozi ci to samo; )

O o o! Exactly! :D
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
za duzo bialka w organizmie odwapnia kosci a pozaytm i tka to wyszczasz badz tez wys....zrobis zkupe :)
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
kurwa... ostatnio jadlem duzo jajek i innych takich białkowych rzeczy i sie zastanawiałem dlaczego takie gazy puszczam.... no to juz wiem :)
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Som 2 morzliwości albo nadmiar zostanie wydalony z organizmu albo jeśli niedostarczysz odpowiedniej ilości energi z tłuszczy i wenglowodanów to zostanie przetworzone na energie
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Nadmiar białka odłozy ci sie w tłuszcz i zpowoduje zaparcia
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Nadmiar białk odłorzty sie w tłuszcz????? człowieku skond rześ takie brednie wzioł?????Białko zostane wydalone albo zamienione w energi jeśli niedostarczysz odpowiedniej ilości cukrów i tłuszczy ale niema morzliwości przemiany w tłuszcz poniewarz w budowie białka niema KT anie gliceryny z kturyh som zbudowane tłuszcze.Polecam ci lekture ksionrzki podstawy rzywienia człowieka rozdział o białku przerabiałem ten materiał puł roku temu i teraz jescze sprawdzałem białko w tłuszcz sie nieprzemienia.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Grabek, nie dość, że piszesz bzdury, to jeszcze z takimi blędami, aż zęby bolą. Może lepiej nie pisz tylko rysuj, bo takie pisanie świadczy o całkowitym braku szacunku do czytających.
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Jeśli hodzi o ortografie to niebende sie kolejny raz wypowiadał o jej powodzie bo to jurz sie nudne staje a jeśli mugł byś mi powiedziec gdzie pisze głupoty był bum wdzienczny
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka

... Może lepiej nie pisz tylko rysuj..


buhehehe :lol:


Jeśli hodzi o ortografie to niebende sie kolejny raz wypowiadał o jej powodzie bo to jurz sie nudne staje a jeśli mugł byś mi powiedziec gdzie pisze głupoty był bum wdzienczny


sorry, ale to wygląda jakbys to specjalnie robil... :wink:
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Kazdy nadmiar sie przemienia a ty umiaru w pierdoleniu nie masz to sie nie dziwie tyle ze w pierdoleniu umiaru ja tez niemam tyle ze ty głupoty pierdolisz a ja ładne tancerki.

Pseudo dyslektyku nawet dyslektyka udawać nie umiesz ty na niczem sie nie znasz i nic nie umiesz żałosna istoto ;-)

bez urazy ale niech to będzie dla ciebie z pożytkiem

pozdrawiam Przemek
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
do tematu:
po dużych ilościach białka gazy sa po prostu masakryczne, najgorsze są wf-y z rozciąganiem, miałem taką akcje na szkolnej siłowni rozciąganie->"cichacz"->lekki smród->sciema ze to nie ja-> a po chwili wszyscy wypadają na dwór jak smród majestatycznie rozniusł sie po salce :twisted:
u mnie efektem dużych ilości białka były syfy na plecach, ogólnie syfy ale przeszło po zmniejszeniu ilosci b
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka

Jeśli hodzi o ortografie to niebende sie kolejny raz wypowiadał o jej powodzie bo to jurz sie nudne staje a jeśli mugł byś mi powiedziec gdzie pisze głupoty był bum wdzienczny


Ależ proszę bardzo. Proponuję zapoznać się z procesem glukoneogenezy, w wyniku którego powstaje glukoza z aminokwasów. Ta natomiast jest w pełni wystarczająca do zsyntetyzowania zarówno kwasów tłuszczowych jak i glicerolu. Faktem jest, że nie jest to proces opłacalny energetycznie i odkłądanie tłuszczu nie jest istotnym zagrożeniem nadmiaru białka. Dużo większym jest zakwaszenie organizmu, obciążenie wątroby i przede wszystkim nerek, w których może zachodzić tzw. degeneracja szklista. Uzyskanie aż takiego nadmiaru białka jest jednak w domowych realiach praktycznie niewykonalne (chyba, że ktoś się postara).
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka

po dużych ilościach białka gazy sa po prostu masakryczne, najgorsze są wf-y z rozciąganiem, miałem taką akcje na szkolnej siłowni rozciąganie->"cichacz"->lekki smród->sciema ze to nie ja-> a po chwili wszyscy wypadają na dwór jak smród majestatycznie rozniusł sie po salce


dobre :) :):):):) a poza rozciaganiem zdaza sie strefa zrzutu przy gwaltownych kopnieciach albo w parterze :) :)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
trzeba uwazac zeby kleksa nie walnac przy takich soczystych baczkach :wink: wszystko sie moze zdarzyc hehe
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmiar białka
Patrzcie kolejny dyslektyk ale sie ich namnożyło w narodzie hahaha .
No o tych gazach to słyszałem ale słyszałem tez ze nadmiar białka moze miec tez wpływ na watrobe gdzies mi sie to obiło o uszy .

A tak wogole moze ktos wie jak to jest z kreatyna i zwieraczami :lol: bo widzialem kilka postow w stylu : po kreatynie mozna sie sfajdać pod siebie

8O :) :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024