Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
Zbliżają się wakacje, a jak wiadomo to czas wzmożonego ruchu na siłowni, więc postanowiłem skrobnąć temat zbiorczy o tym co zrobić by niczym w pewnej reklamie płatków "podkreślić swoją linie na lato". ;) Jedyna różnica to taka, że nie obiecuje efektu w 14 dni, nie macie żadnej gwarancji, a wyżej wymienione płatki możecie dać nielubianej siostrze :lol:

Wszelkie porady są sprawdzone, więc jak nie działa to coś robicie źle ;)


>TRENING



Klatka: Wyciskanie sztangi na płaskiej.
Plecy: Ściąganie wyciągu górnego do klatki.
Barki: Wyciskanie sztangi na barki siedząc.
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą.
Triceps: Francuskie wyciskanie leżąc.
Nogi: Przysiady ze sztangą na barkach.
Brzuch: Spięcia tułowia leżąc z obciążeniem.

Przysiady przeplatamy z martwym ciągiem (jeden trening Przysiady, następny trening Martwy ciąg). Spięcia brzucha przelatamy z unoszeniem nóg na drążku.

Co ważne, przed zaczęciem treningu sprawdzamy swoje ciężary maksymalne dla danych ćwiczeń/ilości powtórzeń i robimy ~10 dni przerwy w treningach. Jest to roztrenowanie, bez niego efekty będą dużo słabsze. Ciężary maksymalne powinny być raczej zaniżone niż zawyżone, pozwoli to na lepszą progresję ciężaru.

By urozmaicić trening (i uniknąć zbyt szybkiej adaptacji organizmu do wysiłku) robimy w zależności od dnia różne liczby powtórzeń:

Poniedziałek: 3 serie po 12 powtórzeń.
Środa: 4 serie po 9 powtórzeń.
Piątek: 5 serii po 6 powtórzeń.

Wykonujemy progresję w poszczególnych seriach (dodając 10-20% co serie). Dla 100kg mogło by to wyglądać tak:
1 seria: 60 kg
2 seria: 70 kg
3 seria: 80 kg
4 seria: 90 kg
5 seria: 100 kg

W każdym ćwiczeniu musimy mieć zapas 1-3 powtórzeń w ostatniej serii. Nigdy nie wykonujemy ćwiczeń do załamania mięśniowego. Przeciąża to układ nerwowy i bardzo szybko prowadzi do braku efektów treningu.

Co tydzień lub dwa zwiększamy swój ciężar roboczy (ten którym wykonujemy ostatnią serie) w każdym ćwiczeniu. Jedyny wyjątek to gdy nie zaliczymy jakiegoś ćwiczenia w poprzednim tygodniu. W takim wypadku zmniejszamy trochę ciężar i prowadzimy progresję od niego.

Jeżeli celem jest redukcja dodajemy aeroby lub HIIT.

Gdy czujemy, że dalej nie będziemy mogli prowadzić progresji, lub organizm jest już mocno wymęczony to robimy ~10-14 dni przerwy i zaczynamy następny cykl treningowy.


>DIETA



Nie napiszę tu dokładnej diety, bo i po co ? Z dietą ludzie mają największy problem więc jak nie można ich zmusić do trzymania dokładnej diety to spróbuje chociaż pokazać kierunek kilkoma prostymi punktami:

* Jedz 5 i więcej posiłków dziennie (lepiej dużo małych niż mało dużych).
* Jedz zdrowe tłuszcze, nie eliminuj ich z diety.
* W każdym posiłku uwzględniaj dobre jakościowo białko, warzywa ewentualnie owoce.
* Nie pij napojów gazowanych, słodzonych oraz nie opychaj się słodyczami.
* Nie łącz węglowodanów z tłuszczami (dużych ilości).
* Przed treningiem zjedz białko, po treningu białko + węglowodany. Unikaj tu tłuszczy.
* Odżywki ogranicz do okresu około treningowego.
* Dieta powinna być urozmaicona, źródła białka/węgli/tłuszczy powinny się zmieniać.
* Obserwuj swój organizm i w zależności od celu stopniowo zwiększaj lub zmniejszaj kaloryczność diety

Jak już wprowadzicie te punkty w życie i efekty nie będą wystarczające to możecie poszukać informacji o ścisłych dietach kulturystycznych.


>SUPLEMENTY



Na początek nie polecam, efekty treningu i bez nich będą dobre. Jedyny wyjątek to białko, jeżeli nie możemy dostarczyć wystarczającej jego ilości z normalnego pożywienia.

Jeżeli uprzecie się na jakieś dodatkowe suple w diecie to w zależności od celów:

Jeżeli chcemy masy:
Kre-Alkalyn mega capsy Olimpu:
Dni treningowe:
Rano 2 capsy, oraz przed treningiem również 3 capsy.
Dni nietreningowe:
Rano 2 capsy, po południu 2 capsy.

Jeżeli naszym celem jest redukcja to dodajemy spalacz:
Olimp Thermo Speed Extreme
2 capsy przed aerobami/HIIT-em, 2 capsy po południu. Zwiększać w razie potrzeb obserwując organizm.



I to by było na tyle, chyba że coś jeszcze mi się przypomni. Jak ktoś ma jakieś uwagi to pisać, zawszę mogą znaleźć się jakieś błędy.

Gubrin
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
zamieniłbym wyciag na podciaganie lub dociaganie sztangi w opadzie(lub lezac na laweczce sztanga pod nami wtedy tak nie obciaza kregłosłupa)

wyciskanie na siedząco sztangi= push press ale na stojaco, zawsze lepiej jak mniejszy nacisk na kręgłosłup jest

przysiady z sztanga na barkach...front czy back squats?:P na nogi dodalbym tez przysiady na jednej nodze raz w tyg dla odmiany (lub w zastepstwie przyisadów)

spiecia bym wogóle wywalił i zostawil tylko podnoszenie nog w zwisie i mostek przodem ;)

fajny plany i dobre rady:)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)

zamieniłbym wyciag na podciaganie lub dociaganie sztangi w opadzie(lub lezac na laweczce sztanga pod nami wtedy tak nie obciaza kregłosłupa)


Podciągania nie dałem, bo większość nie mogła by wykonywać progresji. Wiosłowania nie dałem bo jest kontuzjogenne. To na ławce mogło by być ok w sumie.

wyciskanie na siedząco sztangi= push press ale na stojaco, zawsze lepiej jak mniejszy nacisk na kręgłosłup jest


Może być, ale łatwiej o kontuzję imho.

przysiady z sztanga na barkach...front czy back squats?:P na nogi dodalbym tez przysiady na jednej nodze raz w tyg dla odmiany (lub w zastepstwie przyisadów)


Sztanga z tyłu na barkach, czyli back squat.

spiecia bym wogóle wywalił i zostawil tylko podnoszenie nog w zwisie i mostek przodem ;)


Mostek przodem ? Brzuch to akurat partia którą można ćwiczyć na setki sposobów, ale ostatnio najlepiej mi idzie z obciążeniem. Dlatego dałem spięcia bo tu łatwo dorzucić parę kilo na klatę czy za kark. :D

Gubrin
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
O, ten temat powinien być dodany do "Ciekawych tematów".
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
podciaganie
bierzesz pas przewiazujesz sie tak ze zawiazuejsz go za plecami...a na pasie są
talerze:P:P ja tak robie i idzie dobrze:) proponuje np dodawac 5kg budowac powtórzeniami do 10 i dorzucic znowu ciezar i budowac do 10

mostek przodem
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] trzymasz go w czasie np zaczynasz od minuty

taki tips dla poczatkujacych

zaczynajcie od front squat tj
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
znacznie bezpieczniejsza od back squats i dla wysokich latwa (ale rodzajów jest duzo i dobrze zmieniac co jakis czas) np konkretne są przysiady z sztanga nad głową ;)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)

podciaganie
bierzesz pas przewiazujesz sie tak ze zawiazuejsz go za plecami...a na pasie są
talerze:P:P ja tak robie i idzie dobrze:) proponuje np dodawac 5kg budowac powtórzeniami do 10 i dorzucic znowu ciezar i budowac do 10


Problem w tym, że statystycznie większość nie potrafi się podciągnąć 10 razy bez obciążenia ;) Dlatego mówię, że nie mogli by wykonywać progresji.

mostek przodem
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] trzymasz go w czasie np zaczynasz od minuty.


Ciekawe, dobrze działa ? Trzeba by wypróbować. :D

taki tips dla poczatkujacych

zaczynajcie od front squat tj
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
znacznie bezpieczniejsza od back squats i dla wysokich latwa (ale rodzajów jest duzo i dobrze zmieniac co jakis czas) np konkretne są przysiady z sztanga nad głową ;)


Gorzej jak przy front squacie ciężar zsunie się niżej na ramiona. Rozkoszny ból ;) Ale samo ćwiczenie jak najbardziej OK.

Gubrin
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
imo tak , nie dla kazdego wszystko ale dodaj go sobie poprobuj:)

mi robienie tak przysiadów (nei mam maszyny smitha) uratowało troche tylek kiedy :P moglem sztange odrzucic i nie poleciala na mnie jak upadałem ;)

:)
pozdrawiam i milej nocy:P
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
co do podciagniec
...warto pocwiczyc jednak bo maszyny są złe i malo kto poczatkujacy tak naprawde dobrze to zrobi..

ozna np cwiczyc to tak ze wchodzic z czegos wyzszego na drazek z juz ugietymi ramionami i opuszczac sie powoli pozniej znowu i tak w kólko(jak ktos wogóle sie nie moze podciagnac)
jak nie to pracowac do tych 10 na maksa i pozniej mniesza ilosc +male kilogramy:)
  • 0

budo_micku93
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
Ten trening niie spowoduje że bende wolniejszy ?

edit:na plecy bendzie dobry MC
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)

Ten trening niie spowoduje że bende wolniejszy ?


Jeżeli nie zaniedbasz rozciągania i treningów SW to nie będziesz wolniejszy. Jak je zaniedbasz to każdy trening siłowy cię spowolni.

edit:na plecy bendzie dobry MC


MC masz przeplatane z przysiadami co trening.

Gubrin
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
powiedzmy na silownie nie chodze cwicze w domu chcialbym wiedziec co to jest wyciskanie francuskie lezac?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
Tak apropo jeszcze tego gifa to sposob z linkami jest raczj kiepski.
Rob lamana i opuszczaj sztange wolno do laczenia nosa z czolem.
Tam jest pokazane opuszczanie za głowe a to powoduje zazucanie cięzaru przy uzyciu najszerszych. Lokcie blisko siebie.

Pozdrawiam J.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
trening siłowy + sw powinno spowodowac ze bedzeisz szybszy:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)

mostek przodem
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] trzymasz go w czasie np zaczynasz od minuty.


Ciekawe, dobrze działa ? Trzeba by wypróbować. :D

Gubrin

oj dziala, dziala. ja lubie przeplatac z odwrocona wersja; kladziesz sie na plecach, podnosisz nogi o 30 stopni, plecy o jakies 45 i trzymasz.
30s plank, 30s revers, 30s odpoczynek x3

co do nog, ja staram sie na zmiane robic back squat, front squat i wykroki. overhead moze pozniej, na razie nie jestem dosc rozciagniety i forme mam kiepska :?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
najlepiej sie czuje chyba po hack squat..(sztanga pod pupką ręce wzdłuz tłowia i trzymasz ją za soba) ..rozciagaj te bary troche ;) ja powolutku zaczynam robic, narazie lekki ciezar..
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;) (grr nie mam edita!!!)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)
jesli chodzi o ten mostek przodem to ja go robie z lekko rozchylonymi na bok nogami wtedy szybciej czuje miesnie brzucha i wiem ze mocniej pracuja 8)
  • 0

budo_fireblast
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)

Klatka: Wyciskanie sztangi na płaskiej.
Plecy: Ściąganie wyciągu górnego do klatki.
Barki: Wyciskanie sztangi na barki siedząc.
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą.
Triceps: Francuskie wyciskanie leżąc.
Nogi: Przysiady ze sztangą na barkach.
Brzuch: Spięcia tułowia leżąc z obciążeniem

Poniedziałek: 3 serie po 12 powtórzeń.
Środa: 4 serie po 9 powtórzeń.
Piątek: 5 serii po 6 powtórzeń


To jest zwykla obwodowka, taka jaka sie robi po dluzszej przerwie i zaleca dla calkowicie poczatkujacych na silowni... Czy moze jest w tym jakas ukryta metoda?? :roll:
pozdro

edit: rozumiem ze wykonujemy cwiczenia po kolei czyli 1 wyciskanie na klate 3 serie i dalej.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akcja: Błyśnij bicepsem na plaży. ;)

To jest zwykla obwodowka, taka jaka sie robi po dluzszej przerwie i zaleca dla calkowicie poczatkujacych na silowni... Czy moze jest w tym jakas ukryta metoda?? :roll:
pozdro


To jest FBW (Full Body Workout). Tu nie robisz obwodów. Jedyna sytuacja gdy robisz ćwiczenie po ćwiczeniu 1 serie i powtarzasz to super serie etc.

Gubrin
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024