Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przytyć przy aktywnym treningu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Jak przytyć przy aktywnym treningu?
witam.
nie znalazłem żadnego tkaiego tematu na forum,wiec założyłem wlasny.

Chodzi mi o to,ze ważę ok.58 kg przy wzroscie 175,i chcialbym jak najbardziej przybrać na masie.
trenuję 5 razy w tygodniu-pon.piatek -kick boxing-wtorek,sr,czw.-mma.

zacząlem brać witaminy z treka,mam jeszce troche węglowodanów,i dostalem:
-ok-500-450g kreatyny z treka(niebieska 200 mesh +taurine)
-10 tabletek monohydratu kreatyny z olimpa
-i dekstrozę,też ztreka.

teraz moje pytanie-jak mam trenowac,nie chce odjac sobie ani jednego treningu,trening na silowni poranny tez odpada.
jak i kiedy mam trenowac?jak mam dawkowac te odżywki,i czy coś dokupić(oczywiscie,chcialbym jak najtaniej).

dzieki za odpowiedzi,pozdrawiam.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
Dokup sobie ryż, makaron, pierś z kurczaka, twarogi, jajka, ryby, warzywa. Rozdziel to na 5-6 posiłków dziennie z uwzględnieniem całodziennego zapotrzebowania na kalorie.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
+200-500 kalorii, daj boze zdrowe tluszcze i przede wszystkim bialko
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
staram się odżywiac w taki sposób,jedynym problemem jest pozostała część,ile trenowac,keidy,jak dawkowac odżywki,i czy cos jescze dokupic.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
Wedlug mnie dokupowanie specialnie odzywek do tego nie ma sensu. Jezeli prawidlowo sie odzywiasz mozesz dodac cos co pomoze w szybszej regeneracji (np. aminokwasy rozgalezione). Miesnie same sie obwiesza na Toba jezeli duzo trenujesz (no chyba ze liczysz na biceps 50cm itp itd). - To moja opinia.

A tak wogole od jak dawana trenuejsz tak intesywnie? I jak wygladala Twoja waga w ostatnim okresie?
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
trenuje tak od ok 2 lat-1-5 roku. w tym okresie moja waga praktycznie sie nei zmieniala.
od wakacji kiedy chodozilem na silownie,a nie mialem treningów stójki i mma,zaczalem w koncu jeść wiecej i brałem białko,aminokwasy,i węglowodany-przytylem ok 3,5 kilograma(do ok.59.kg)a teraz,keidy znowu cwicze,wagaspadła i utrzymuej sie w okolicach 58,i nie rośnie.teraz biore tylko weglowodany potrneingu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
waga zalezy od diety. co, ile, kiedy, jak i gdzie jesz? najlepiej 3 dni dokladnie opisane.
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
nie mam niestyey scislej diety.
zawsze jem sniadanie,w szkole tez,obiad w szkole,obiad po treningu,kolacja.
staram się jeśc co 3 godziny,ale nie są to niestety pełnowartosciowe.
jeśli ktos dalby mi link,albo rozpisal diete,bylbym strasznie wdzieczny,bo wiem,ze z tym mam problem,bo jem duzo,czesto,i tak,zebym nie był głodny,ale nie jest to chyba odpowiednia dieta.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
Przy takim rozkładzie treningów i gabarytach to musisz po prostu dwa razy więcej jeść. Dużo, zdrowo, regularnie. 5-6 posiłków dziennie.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

Dokup sobie ryż, makaron, pierś z kurczaka, twarogi, jajka, ryby, warzywa. Rozdziel to na 5-6 posiłków dziennie z uwzględnieniem całodziennego zapotrzebowania na kalorie.

Nick, jeśli twierdzisz, że właśnie tak się odżywiasz, to po prostu znaczy, że jesz za mało. :P Zwiększ porcje.
Skoro masz już węglowodany, to skończ to opakowanie i nie kupuj następnego. Po treningu najpierw jedz coś słodkiego (owoce, soki) a potem normalny posiłek (może być nawet większy niż inne w ciągu dnia). Przed snem zjedz jeszcze jakiś twaróg.
Kreatynę zostaw na później.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

nie mam niestyey scislej diety.
zawsze jem sniadanie,w szkole tez,obiad w szkole,obiad po treningu,kolacja.
staram się jeśc co 3 godziny,ale nie są to niestety pełnowartosciowe.
jeśli ktos dalby mi link,albo rozpisal diete,bylbym strasznie wdzieczny,bo wiem,ze z tym mam problem,bo jem duzo,czesto,i tak,zebym nie był głodny,ale nie jest to chyba odpowiednia dieta.

nie jesz ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w skrocie:
1. jedz co 2-3 godziny
2. pelnowartosciowe bialko w kazdym posilku
3. warzywa/owoce w kazdym posilku
4. weglowodany z warzyw/owocow. wyjatek: przed i po treningu
5. 25-35% kcal z tluszczy 1/3 mono 1/3 poly 1/3 sat
6. do picia tylko woda i herbata
7. dopoki nie przestrzegasz powyzszych puntkow w 90%, nie masz co sie pytac o inne rzeczy.

jesli stosujac sie do tych zasad nie bedziesz nabieral masy, to 1) zwieksz porcje 2) dodaj ciezkie siady/martwe/wyciskanie. jesli ciagle katujesz setki powtorzen i cardio, to organizm nie ma powodu by budowac wieksze/silniejsze miesnie.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
aile masz lat?
nabierz dobrych nawykow jedzeniowych zeby pozniej nie miec problemow
jedz tak zebys sie dobrze czol nie podjadaj byle szhitu nie glodz sie i nie przezeraj jedz zdrowo
odzywki to podpucha tym bardziej te mocne nowe
niczego nie bilansuj ani pod godzine
trening rowna sie dobre samopoczucie a pozniej zjesc dobrze co to masz w podpowiedzi
oraz pij wode tak bedziesz mial krzepe
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

Dokup sobie ryż, makaron, pierś z kurczaka, twarogi, jajka, ryby, warzywa. Rozdziel to na 5-6 posiłków dziennie z uwzględnieniem całodziennego zapotrzebowania na kalorie.

POPIERAM

Poza tym z tego co widze w profilu to masz wpisane 17 lat. W tym wieku niektórym może być ciężko z przybraniem naturalnej masy, pewnie jeszcze rośniesz. Też tak miałem w twoim wieku, że przy wzroście 180 cm ważyłem 62 kg. Później z czasem to się unormowało. Ale tak jak pisali koledzy wcześniej musisz odpowiednio jeść.
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
przede wsyzstkim-bardzo dziekuje wsyzstkim za odpowiedzi.
przyznaje jednak,ze z tych 7 zasad nie wiele mi to mówie,nie wime w jakich potrawach co sie znajduje.
mam 17 lat:)
a jak rozlozyc treningi?chodzic na silownie,jesli tak,to ile razy w tygodniu?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

przede wsyzstkim-bardzo dziekuje wsyzstkim za odpowiedzi.
przyznaje jednak,ze z tych 7 zasad nie wiele mi to mówie,nie wime w jakich potrawach co sie znajduje.

wikipedia, google. mi dojscie do opinii ktore mam teraz zajelo 3 lata czytania roznych zrodel. nie da sie tego prosciej. masz jesc warzywa, mieso (ryby, jajka, czerwone, biale), owoce. ew dolozyc ryzu, kaszy jak brakuje ci energii.

a jak rozlozyc treningi?chodzic na silownie,jesli tak,to ile razy w tygodniu?

a ile dasz rade?
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
przy twoim wieku i intensywnosci treningu, jesli nie szykujesz sie na zawodowca to nie wiem czy jest ses dodatkowo sie obciazac, niby mlody organizm ale cialo tez swoje na regeneracje potrzebuje.
widzisz poza tym jak jest, kulturka, grzecznie ludzie, chociaz czasem polslowkami albo niezrozumialymi dla ciebie zwrotami, ale odpowiadaja.
ale mimo tego leniuchow sie nie lubi i nikt za ciebie diety nie rozpisze ;)
ale jesli masz 17 lat to jestes w szkole, takze czasu masz duzo zeby przejrzec pare tematow na naszym czy konkurecyjnych forach zeby te podstawy podstaw zalapac i bez rozpisywania na kartce kazdego posilku na miesiac w przod cos w zycie wprowadzic.
zreszta o to i tak ciezko, wiadomo jak jest jak sie mieszka z rodzicami, chce sie piersi z kurczaka a robia placki ziemniaczane ;)
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
Jeżeli chodzi o siłownie pod sporty walki to moim zdaniem 2 x w tygoniu trening wytrzymałości siłowej. Ale ilu ludzi tyle porad na temat treningu. Najlepiej jak sprawdzisz na sobie parę planów i sam stwierdzisz co Ci lepiej służy.
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
mysle,ze dalbym rade ok 7-8 treningów w tygodniu,łącznie z weekendem,ale nie ukrywam,ze chcialbym jak najmniej treningów na silowni.
na treningach mamy takie elementy jak stacje(rzzucanie pilka lekarską,wymachy ze sztangą,bieg bokserski z 0,5-1 kg obciazenia wrękach,itp)w domu mam drążek w futrynie i hantle 5 kg i 3 kg.dostpen do treningów an silowni mam w dni treningowe-od pon.do piatku.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
no to masz rozne opcje.
1) dwa lub trzy razy w tygodniu, A: siad, lawka, wioslo B: martwy, zolnierskie, drazek
2) 5 razy w tygodniu, "one lift a day": siad / lawka / wioslo / zolnierskie / martwy
3) nauczyc sie cwiczen z dwuboju

treningi krotkie, intensywne, z duzym ciezarem, nastawione glownie na sile.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

mysle,ze dalbym rade ok 7-8 treningów w tygodniu,łącznie z weekendem,ale nie ukrywam,ze chcialbym jak najmniej treningów na silowni.
na treningach mamy takie elementy jak stacje(rzzucanie pilka lekarską,wymachy ze sztangą,bieg bokserski z 0,5-1 kg obciazenia wrękach,itp)w domu mam drążek w futrynie i hantle 5 kg i 3 kg.dostpen do treningów an silowni mam w dni treningowe-od pon.do piatku.


a jaki jest cel Twoich treningow :?: jesli chcesz odnosic sukcesy w sporcie (nawet amatorskim) to rob to co robisz w klubie i odpusc sobie rady typu "musisz robic ciezkie siady i martwe ciagi". w to miejsce przyloz sie lepiej do techniki i sparingow ;)

zainwestuj w diete jesli Cie stac ale nie bede powtarzal tego co juz Ci powiedziano :) rosniesz na jedzeniu nie na suplach.

powodzenia
Itosu

PS. Z tego co piszesz jestes pewnie ektomorfikiem. moze warto zluzowac z treningami troche?

PPS. nie rob celowo masy. w to miejsce szanuj swoja naturalna wage, trenuj systematycznie, trzymaj diete, unikaj uzywek i gwarantuje Ci ze bedzie git ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024