Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Secrets Of Jujitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

The Secrets Of Jujitsu
Zapraszam do zapoznania się z opracowaniem o jujitsu z 1920 roku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - PDF 3,5 MB
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu
mam wrażenie że dokładnie ten sam program widziałem rysowany i wydany w latach 80 w Polsce...
fajne dresiki :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu

mam wrażenie że dokładnie ten sam program widziałem rysowany i wydany w latach 80 w Polsce...
fajne dresiki :D


No a po latach okazuje sie ze wszystko juz bylo - gorzej jak ktos innym probuje wmowic ze sam cos opracowal ;)
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu
sorki, po przemysleniu dodam że najpierw były zdjęcia w gazecie, potem te same zdjęcia w małych książeczkach, potem w dużej i dopiero potem pojawiły się rysunki...
ciekawe, że w porównywalnym okresie w szkole Ericha Rahna (i w książkach) robiono inne rzeczy i u nas się one nie pojawiły(książkowo podręcznikowo) a za naszą zachodnią granicą robią je dokładnie w tej samej formie co 90 lat temu i chwalą się że to ich dziedzictwo
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu

- gorzej jak ktos innym probuje wmowic ze sam cos opracowal ;)



Martius coś Ci chyba nie daje spokoju...

Opracować, znaczy zebrać wiedzę, nadać formę, zaplanować itp...Ludzie opracowują różne rzeczy ...na prawdę.:roll: .... Oczywiście jak się na czymś znają.

...to jest też powód dlaczego Ty nic do tej pory nie opracowałeś. Po prostu brak Ci wiedzy.
Nie masz też potrzeby opracowywania czegokolwiek bo nieweryfikowany rekraacyjny kotlet nie wymaga opracowań.

Roztoczyłeś tylko aure Mitrza prekursora JJ w Polsce.
To prekursorstwo i " Mistrzostwo" polega na zorganizowaniu jako jeden z pierwszych rekraacji ruchowej z wykorzystaniem elementów Ju Jitsu. - Nie jesteś żadnym Autorytetem w świecie SW...także spuść z tonu...

Cały czas czekam na prezentację tego co Pan Doktor Jan Słopecki opracował. Jest w końcu trenerem I Klasy i Doktorem....musiał coś przecież opracować ? ...Tyle się Go nachwaliłeś i co ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu
9. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen.

Mozna byc na tyle glupim ze nie wie sie o czym sie pisze ale regulaminu trzeba przestrzegac 1 ostrzezenie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu

sorki, po przemysleniu dodam że najpierw były zdjęcia w gazecie, potem te same zdjęcia w małych książeczkach, potem w dużej i dopiero potem pojawiły się rysunki...

A wszystko pod patronatem wydawnictw wojskowych ;)

ciekawe, że w porównywalnym okresie w szkole Ericha Rahna (i w książkach) robiono inne rzeczy i u nas się one nie pojawiły(książkowo podręcznikowo) a za naszą zachodnią granicą robią je dokładnie w tej samej formie co 90 lat temu i chwalą się że to ich dziedzictwo


Jakos komune nie interesowalo co bylo przed II wojna swiatowa wiec nie miala jakiegos celu na propagowanie poczatkow JJ w naszym kraju.
Historie mamy prawie tak samo dluga w jj jak Niemcy tylko u nas bylo to bardziej zagmatwane.
Ksiazki wydawane przez wspomniane wydawnictwa wojskowe byly oparte bardziej na metodzie Kano - u Niemcow rozwijalo sie to plynnie caly czas.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu

9. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen.


Ale zwróć uwagę(...i inni niech przede wszytkim zwrócą), że wojnę to prowokujesz mimo wszytko TY! Prowadząc swoją śmieszną krucjatę.

Jeśli chodzi o moją poprzednią wypowiedź to nie jest to próba obrażania kogokolwiek tylko stwierdzenie suchego faktu. (stąd też nie rozumiesz co to znaczy coś opracować.)

Odpowiedź nalezy traktować jako nawiązanie do innych tematów z tego działu.
Skoro Ty nawiązujesz (próbując kogoś cichcem kompromitować) to dlaczego Ja miałbym tego nie robić.

Zamiast rozmawiać, udowadniać, argumentować ...sam prowokujesz do kłutni.

A jak nie jesteś w stanie unieść cieżaru dyskusji posuwasz się do nadużywania funkcji moderatora, podciągając merytoryczne wypowiedzi pod łamanie regulaminu i na siłę uciszasz... cenzurując tematy.

Bo zamykanie tematów przez moderatora tylko dla tego, że się "zbłaźnił" w dyskusji jest mimio wszytko formą cenzury i sporym nadużyciem.
Inni jak zaszkodzą w dyskusji własnemu wizerunkowi wychodząc w gruncie rzeczy na idiotów - nie mają takich możliwości.

Podsumowując chciałem rozmawiać merytorycznie ale się nie da.
Od tej pory nie będe reagował w ogóle na Twoje zaczepki.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu
Od tej chwili idziesz na urlop

Jesli jestes na tyle kretynem ze myslisz ze nawiazuje do MJ a nie do ksiazek śp dr Kondratowicza w ktorych pokrywa sie wiele rzeczy z programem z 1920 r. co zauwaza Marek -
to juz Twoja sprawa. Nalezy nauczyc sie czytac ze zrozumieniem a najlepiej cokolwiek poczytac i zapoznac sie z literatutura o jj zeby wiedziec o czym piszemy a nie tylko z napisami na pudelku z odzywkami.

O ile kretynizm moge na forum tolerowac to nie trollowanie.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu
ad. ksiązek,
może zróbmy coś w rodzaju spisu ( do linków ) ciekawych publikacji z zakresu MA.
Ja co prawda zajmuje się VVD i JJ ale chętnie zapoznam się z publikacjami z innych sztuk walki.
pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu

ad. ksiązek,
może zróbmy coś w rodzaju spisu ( do linków ) ciekawych publikacji z zakresu MA.
Ja co prawda zajmuje się VVD i JJ ale chętnie zapoznam się z publikacjami z innych sztuk walki.
pozdrawiam


To jest bardzo dobry pomysl. W szczegolnosci do ksiazek majacych ponad 50 lat. Trzeba pomyslec jak to zrealizowac aby bylo najlepiej.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu
proponuję zajrzeć tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu

proponuję zajrzeć tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Można to obejrzeć za darmo? Bo ja mam tylko okładki... :?
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu
taaa, u nich na miejscu...
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: The Secrets Of Jujitsu
Niedługo uruchomię możliwość czytania on-line ale jeszcze nie skatalogowałem wszystkiego
cierpliwości ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024