Skocz do zawartości


Zdjęcie

!! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

!! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
w wyszukiwarce nie znalazlem... wiec zakladam nowy temat.

jakie pompki robicie? na co one dzialaja? jaka macie metodyke robienia pompek?


ja robie 3-5 serii po 40-60 powtorzen (zwyklye pompki ). staram sie taki zestaw zrobic co 2-3 dni i zajmuje mi to jakies 20minut.. przed pompkami rozgrzewam obrecz barkowa, ramiona i nadgarstki (wymachy, obroty) a po cwiczeniach rozciagam sie - chwyt za plecami i takie jakies inne - trudno opisac.. zakwasow pozniej zadnych nie mam, takze jest ok!! a z kazdym treningiem robie tych pompek coraz wiecej - takze postep tez jest :)

inna metoda - zrobic serie z maksymalna liczba pompek; 1 min przerwy; kolejna seria na maxa; 1 min przerwy; kolejna seria na maxa. - i tak co 2 dni.. z kazda seria bedzie tych pompek mniej, ale podobno to dziala..

TECHNIKA:

rece wasko - idzie w tricepcs

rece szeroko - idzie w plecy

wzmocnienie nadgarstkow - sciegien:
palce skierowane do przodu/tylu/na zewnatrz/do wewnatrz/na kostkach2-3/na zgietych nadgarstkach

pompki z klasnieciem... nie wiem po co..

nogi wyzej (np na stole, pufie , parapecie) - podobno lepsze, ale kiedys robilem to zanim zmeczyly mi sie rece to kregoslup mnie bolal..


MINUSY POMPEK

slyszalem ze spalaja miesnie.. i ze po pompkach dobrze byloby podpakowac na silowni jakimis sztangielkami czy cos.. to prawda?? co znaczy ze spalaja miesnie? da sie to jakos wytlumaczyc po ludzku?

wychudzaja.. to prawda? tzn na pewno tluszczu nie spalaja az tyle.. ale tak czytalem.. nie kumam..


podejdzcie do zagadnienia kreatywnie i napiszcie jak wy robicie pomki; w dni treningowe (SW) czy nie; ile serii; ile powtorzen; jak dlugo juz tak cwiczycie; no i co tam jeszcze warte jest napisania.. moze splodzimy jakis elementarz gdzie kazdy znajdzie cos dla siebie :)

pozdrawiam[/b]
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
Fajny temat,
Ja staram sie robic codziennie 3 serie po 30 pompek (z tego zwykle jedna seria na kosciach, bo po nich nadgarstki sa silniejsze) a w przerwach pomiedzy seriami po 50 brzuszkow, tak zeby caly czas pracowac i nie marnowac czasu na odpoczynek ;)
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
Panowie, zerknijcie tutaj:
http://budo.net.pl/v...der=asc&start=0
:wink:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!

w wyszukiwarce nie znalazlem... wiec zakladam nowy temat.


Kiepską masz wyszukiwarkę :)
Pompka japońska a hinduska
Różnice w pompkach ...
  • 0

budo_cyber-demon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - polecam
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!

rece szeroko - idzie w plecy



Nie, żadne pompki nie "idą w plecy". Szeroko ustawione ręce obciążają głównie mięśnie piersiowe.
  • 0

budo_hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!

jakie pompki robicie? na co one dzialaja? jaka macie metodyke robienia pompek?


staram się robic pompki codziennie (prócz niedziel) na pięściach(2 kostki) 4 serie po 30 powtórzeń, a później jeszcze na otwartych dłoniach ze 2 serie "do oporu" czyli do momentu aż sie nie bede mógł podnieść :)
działa typowo kondycyjnie

pompki z klasnieciem... nie wiem po co..


też niewiem..hehe, idzie wtedy bardziej w siłe ale ogólnie ćwiczenie jest bez sensu

nogi wyzej (np na stole, pufie , parapecie) - podobno lepsze, ale kiedys robilem to zanim zmeczyly mi sie rece to kregoslup mnie bolal..


właśnie, to tylko przeciąża organizm(głównie kręgosłup) a nie jest adekwatne do poprawy jakości robienia pompek

slyszalem ze spalaja miesnie.. i ze po pompkach dobrze byloby podpakowac na silowni jakimis sztangielkami czy cos.. to prawda?? co znaczy ze spalaja miesnie? da sie to jakos wytlumaczyc po ludzku?

wychudzaja.. to prawda? tzn na pewno tluszczu nie spalaja az tyle.. ale tak czytalem..


taaa..jak sobie trica podpalisz to wtedy Ci sie spalą :D hahaha, nie ma czegoś takeigo jak spalanie mięśni i moim zdaniem nie ma sensu iść po pompkach na siłownie
pompki są ogólnorozwojowym ćwiczeniem - jezeli się je poprawnie wykonuje - ponieważ nie pracuje wyłącznie triceps, ale do utrzymania odpowiedniej sylwetki potrzebna jest również praca mięśni brzucha, po trochu pleców(dolne partie), nóg i jakby niepatrzeć organizm się męczy, ale tłuszcz zaczyna się spalac dopiero po 30minutach wysiłku fizycznego...a wątpie czy ktoś przez 0,5h bedzie robił pompki,,nawet z przerwami

Nie, żadne pompki nie "idą w plecy". Szeroko ustawione ręce obciążają głównie mięśnie piersiowe.

też, ale ustawiając ręce odpowiednio - niezbyt szeroko i też nie za wąsko(nie tak żeby sam triceps pracował) włącza się do tego ruchu najszerszy mięsień grzbietu, czyli część mięśni pleców ;)

a zapomnieliście co najważniejsze, że jakkolwiek pompki nierobione forsują mięśnie okrężne - barki
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!


Nie, żadne pompki nie "idą w plecy". Szeroko ustawione ręce obciążają głównie mięśnie piersiowe.

też, ale ustawiając ręce odpowiednio - niezbyt szeroko i też nie za wąsko(nie tak żeby sam triceps pracował) włącza się do tego ruchu najszerszy mięsień grzbietu, czyli część mięśni pleców ;)


Niestety, błąd w założeniu. Najszerszy grzbietu (latissimus dorsi) nosi swą historyczną nazwę "dupodrapacz" nie na darmo. Jest to najsilniejszy mięsień cofający ramię. Pompki wymuszają ruch cofnięcia biernego hamowany przez mięśnie piersiowe. Tak więc najszerszy grzbietu nie wykonuje żadnej pracy. Dla rozwoju tego mięśnia polecam wszelkiego rodzaju podciąganie, zarówno na drążku, jak i z użyciem sztangi.
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
ja robie 5 seri na 3 krzeslach ... za kazdym razem zwiekszam ilosc powtorzen ... i takze jak tu kolega mowi, pompki nie ida w plecy moze jedynie w barki i tylna czesc obreczy barkowej ... ale nie w plecy ...

pompki zawsze robie, naprawde zwiekszaja sile, wytrzymalosc i w ogole zwiekszaja nasze cale ramione ze tak powiem
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
Pompki to fajne cwiczenie, ale warto pamietac, ze to cwiczenie wytrzymalosciowo-silowe. Wg mnie niektorzy robia ich za duzo i za czesto. Ale juz kiedys na tem temat dosyc obficie sie wypowiadalem.
K_P
PS. Sloniak dzieki! Jak zwykle merytorycznie.
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!

slyszalem ze spalaja miesnie.. i ze po pompkach dobrze byloby podpakowac na silowni jakimis sztangielkami czy cos.. to prawda?? co znaczy ze spalaja miesnie? da sie to jakos wytlumaczyc po ludzku?


Przy intensywnym wysiłku fizycznym spada poziom glukozy we krwii. Aby temu przeciwdziałać, pod wpływem impulsów hormonalnych płynących z przysadki mózgowej, kora nadnerczy i trzustka wydzielają hormony, które przyspieszają rozpad glikogenu do glukozy i (tylko chormony trzustki) zatrzymują wycofywanie glukozy z krwii do komórek. Dzięki temu poziom glukozy w krwii rośnie.
Natomiast skoro glikogen jest zamieniany w glukozę i wycofywany z mięśni i wątroby do krwii, to objętość mięśni zmniejsza się.

Natomiast przy zbyt intensywnym wysiłku fizycznym i niewystarczającej ilości środków energetycznych w organiźmie (często powoduje to zła dieta) istnieje zjawisko spalania mięśni, w którym podobno mięśnie zostają, kosztem masy, zamienione w energię, potrzebną do pracy organizmu. Z tego co wiem, aby coś takiego nie miało miejsca należy nie przesadzać z treningami i sporzywać odpowiednie ilości białka (szczególnie zwierzęcego), które jest konieczne do budowy tkanki mięśniowej.
Powiedziałem "podobno", bo nie znam mechanizmu tego procesu.

Oczywiście, w sytuacji gdy jest za mało enegii, organizm spala tkankę tłuszczową. Jednak duża część komórek tłuszczowych nie ginie, tylko zmniejsza swoją objętość aż 8 razy, co może być przyczyną efektu jo-jo u kobiet, które po kilkutygodniowej diecie odchudzającej, powracają do normalnego odrzywiania.

pompki są ogólnorozwojowym ćwiczeniem (...), ale tłuszcz zaczyna się spalac dopiero po 30minutach wysiłku fizycznego...a wątpie czy ktoś przez 0,5h bedzie robił pompki,,nawet z przerwami


Najnowsze badania "najmądrzejszych na świecie" amerykańskich naukowców dowodzą, że by spalić tłuszczyk, lepiej trenować krótko, lecz intensywnie. Ponieważ wtedy spada poziom glukozy we krwii, a organizm by to uzupełnić zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, przetważając ją na glukozę.


Za ewentualne błędy merytoryczne przepraszam, jestem jeszcze młody.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
Mowisz na rzeczy. Procesowi "spalania" miesni przeciwdziala po prostu dobra dieta i regenercja.
Miesnie po intensywnej pracy odpoczywaja od 48 do 72 godzin, a przy zjawisku przetrenowania nawet pol roku.
Dlatego czas treningu i ilosc powtorzen to rzeczy wtorne, a pierwszorzedna ich jakosc. Badano takie rzeczy i okazalo sie np. ze stosujac metody strechingu uzyskiwlo sie taka sama, albo lepsza elastycznosc miesni trenijac dwa razy wtygodniu niz cwiczac codziennie przy pomocy metod nazywanych gimanstyka szwedzka. Daltego nie sadez, zeby ktos kto robi np. codziennie pomki mial silniejsza klatke od tego, ktory robi je dwa razy w tygodniu.

Zatem... Lepszy dobrze zaprojektowany trening na 45 minut, niz kiepski trzygodzinny.
K_P
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
xiosan:

wiec moze powiesz ile pompek mozna robic i jak czesto?
ro 2 dni robie okolo 200. dieta - raczej klasyczna polska kuchnia, tylko czasem urozmaicona w tunczyka, ryz i surowizne (owoce/warzywa).

nie zalezy mi na budowie rambo tylko na sprawnosci - sile dynamicznej..

poczytalem troche.. przemyslalem sprawe.. bede robil co 2 dni (czasem przerwe zrobie) nieco ponad 200 pompek.
np:
1.100 - roznie - z rekami przy sobie na wysokosci splotu slonecznego/na kosciach/itp - w 3-4 seriach
2.2x 50 klasycznych - wezej i szerzej..
+ to co na treningu, ale to juz inna historia..

moze jest jakas gorna granica? np jesli ktos nie je odzywek bialkowych czy czegos tam, to nie powinien pompowac ponad 300.. i nie codziennie.. albo zeby w seri nie robic ponad ilestam..

moze ktos to wylozyc na forum? widze ze sa tu specjalisci xiosan, Sloniak

pozdrawiam

ps
patrzac na filmy wojenne/sensacyjne to pompek nigdy dosc ;)


ps2
widze ze KP sie dopisal, wiec zmieniam... oczywiscie to ze ogranicze liczbe pompek - do tych okolo 200, przelozy sie na ich jakosc - bo teraz pewnie robilem je "tak sobie", bo na ilosc trzaskalem.. sam nie wierzylem ze tyle moge zrobic, dlatego zaczalem znowu pompowac (w jakis samozachwyt wpadlem:) )
takze teraz bede je urozmaical: wasko, szeroko, palce do siebie, od siebie itd..

ps3.
temat sie rozkrecil.. Fachowcy sie wypowiadaja - spoko!!
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
Spróbuję usystematyzować, bo mi się akurat chwilka trafiła. Człowiek przy wysiłku wykorzystuje kilka "poziomów energetycznych". Na pierwszy ogień idą tzw. związki wysokoenergetyczne (głównie ATP). Są one stale gotowe do dzialania, ale wystarcza ich tylko na pierwsze kilka - kilkadziesiąt (zależy u kogo) sekund wysiłku. Następnie mięśnie zużywają swój bardziej upakowany material energetyczny, czyli glikogen mięśniowy. Już w trakcie jego zużywania idą wezwania o energetyczne wsparcie oparte początkowo o glikogen z wątroby, a następnie o glukoneogenezę i spalanie tłuszczów. Glikoneogeneza jest dla nas najbardziej niekorzystna, gdyż jest to przekształcanie na energetyczną glukozę białek (rownież mięśniowych). Nie jest więc korzystnym zabieranie się za intensywny wysiłek "na głodzie". Jednakowoż glukoneogeneza w trakcie wysiłku jest mniej intensywna i mniej groźna niż ta która następuje po wysiłku. Zakończenie wysiłku wycisza organizm i wprowadza go w fazę oszczędzania materiału energetycznego. Człowiek żyje wszak od milionów lat, a nadmiar jedzenia to zjawisko ostatnich kilkudziesięciu. Zaprzestaje więc spalania tłuszczów, a rozpoczyna intensywną odbudowę glikogenu mięśniowego przygotowując się do kolejnego wysiłku. Niszczy przy tym często białka strukturalne. To dlatego osoby nie trenujące kulturystycznie nigdy nie osiągają takiej masy mięśniowej, choć czasem ćwiczą intensywniej. I dlatego też tak ważne jest uzupełnienie poziomu glukozy we krwi we wczesnej fazie powysiłkowej. Najlepiej łatwo przyswajalnymi węglowodanami złożonymi.

A co do ilości pompek, to musialbyś mi podać swój model.
T1000 może robić do 300, ale za to T2000 do 500. Oczywiście żart mający uzmysłowić niezamierzony podejrzewam bezsens pytania. Wszak każdy z nas jest inny i nie da się określić "górnego limitu" inaczej niż tylko rozsądkowo. Osobiście nie przepadam za pompkami robionymi na ilość. Ma to pewien sens, ale dużo bardziej wolę kombinować z rodzajami i co chyba ważniejsze tempem wykonywania ćwiczenia. Pompki robione w tempie na 10 rządzą i są dobrym wzmocnieniem siły statycznej ramion, o czym często zapominamy.
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
Hej mieszko, popatrz na lewo <--. Mam 17 lat, nie jestem żadnym specjalistą. :)

Ile pompek robsz, to zależy od indywidualneych predyspozycji. Ja (176 cm, 60 kg) nie potrafię zrobić w seji, bez spadku dorego tempa, więcej niż 40 pompek na kościach, "czołem do ziemi". Jeżeli zależy Ci na sile dynamicznej ciosów prostych, to w ślad za serwisem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] polecam ręce wąsko wzdłuż tułowia i np. 20 powtórzeń. Bardzo niewygodne i to tylko półśrodek. Jak chcesz silnie i celnie walić, to obijaj worek, gruszkę, partnera. Nie zadawaj mocnych ciosów w powietrze, bo uszkodzisz stawy.
Pompki mają wiele odmian i angażują różne grupy mięśniowe. W gimnazjum kolega pokazał nam nową technikę: dłonie stykają się ze sobą wewnętrznymi krawędziami, palce u rąk leżą na sobie i układasz się tak, by spoczywające na podłodze dłonie leżały na splocie słonecznym. No To teraz włącz Faithless - Mass Destruction i rób pompki. Co? Nie możesz?? Ani jednej!?? Pierwszego dnia nikt nie zrobił ani jednej. Drugiego dnia wymęczyłem jedno powtórzenie. Po tygodniu, duża część chłopaków w klasie, robiła co najmniej kilka - uaktywniły się żadko urzywane mięśnie.

Moją dietę kiedyś stanowiła "raczej klasyczna polska kuchnia", ale uzupełniona o sporzywane kilka razy dziennie ważywa. Pewnego razu w ramach festiwalu nauki poszedłem na SGGW i tam pani dr. wklepała skład ilościowo-surowcowy mej diety do kompa. Dwa razy w tygodniu jadłem talerz zupy mlecznej, codziennie jadłem ser żółty (bo go lubię :wink: ) i okazało się że sporzywam dziennie tylko 71% zalecanej normy wapnia.
Właściwie najlepiej zbilansowane miałem witaminy.
Po konsultacji z innymi doktorami-żywieniowcami zdecydowałem się na zmianę diety.
Przestałem zrzerać słone paluszki (z tego co pamiętam to 10 sztuk=200 kcal), kotlety smażone na tradycyjnej patelni pokrytej olejem roślinnym, zastąpiłem smażonymi bez ani kropli tłuszczu na patelni pokrytej teflonem (taki kotlet wygląda inaczej niż normalny, ale mi smakuje). Większość pieczywa jasnego zastąpiłem ciemnym, rozpocząłem konsumpcję ryżu, utrzymałem wysokie spożycie ważywi owoców. Nie zacząłem pić 2 szklanek mleka dziennie, ani jeść ryb co najmniej 2 razy w tygodniu. Nie jestem niewolnikiem zdrowego odrzywiania.
Bardzo ważne jest, żeby najadać się do syta. Jeżeli podjadamy coś między posiłkami, to owoce/warzywa (najlepsze i najsmaczniejsze - surowe). Unikajmy zbyt dużego sporzycia słodyczy, napojów z dużą zawartością cukru/słodziku.
Autorytety wielokrotnie podkreślały konieczność abstynencji alkocholowej. Oczywiście alk ma swe dobre strony, ale patrząc na niektóre zdjęcia z działu
Nasze podobizny ma się wrażenie, że lubimy Bachusa za bardzo.
Moja zmieniona dieta okazała się być dobrze zbilansowana pod względem ilości energii, odpowiednich kwasów tłuszczowych, witamin... Tylko wapnia wciąż mało :cry: .

Szczególnie dla pań.
Jeżeli uważasz, że picie Coca-Coli (reserved) light jest zdrowsze od zwykłej, to się mylisz.
Coca-Cola light rzeczywiście nie zawiera cukru jako materiału słodzącego, jednak jest słodzona słodzikiem (ale styl - kompletne dno), który jest 500 (słownie pięćset) razy słodszym od cukru.
Jeżeli jak ja jesteś amatorem hardcore'owych wrażeń, to weź 5 pastylek słodziku do ust i zacznij ssać. Słodki, przyjemny smaczek... na razie. Zaraz zrobi się gożko i niemiło. Większość ludzi krzywi się i mówi ale "świństwo!", ale ty przecież lubisz Coca-Colę light , prawda??

Pamiętaj o odpowiedniej ilości wody w swym menu. Pragnienie świetnie można ugasić za pomocą chłodnej wody z kilkunastoma kroplami soku z cytryny. Także na pewne dolegliwości pomaga.

Wg. pań doktor, aby zwiększyć możliwości organizmu ,należy:
Jeść urozmaicone posiłki o dobrze dobranym składzie, ilości i stałej porze, być szczęśliwym, uprawiać sport (ekspertki szczegulnie polecały stosunki seksualne, jako doskonałą metodę na 2 ostatnie punkty), unikać zbyt dużo cukru, soli, tłuszczów, alka.
Od siebie dodam, że trzeba się wysypiać. Aaaaaaa...

Mowisz na rzeczy.

Nie rozumiem! Co chciałeś powiedzieć?
Czy mógłbyś powtórzyć jakimś jaśniejszym językiem?

To jest mój 10 post. Kożystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim tworzącym ten świetny vortal, a szczególnie kapralowi za "que pasa??? ", Samuelowi za [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], niewinne_rysy za pozdrowienia i moderatorom za cały serwis.


Sorry że odbiegłem od tematu, ale to się tak trochę łączy w jakąś całość.
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
Moją dietę kiedyś stanowiła "raczej klasyczna polska kuchnia", ale uzupełniona o sporzywane kilka razy dziennie ważywa.

Sorry, w diecie PL na ogół jest sporo ważyw. Chodziło mi o sporzywane kilka razy dziennie owoce.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: !! POMPKI !! - jakie ?? na co dzialaja ?? ELEMENTARZ !!!
xiosan:
wiek i ilosc postow nie ma nic do rzeczy.. potrafie czytac..
taki offtopic:
z dieta to juz dawno sie u mnie zmienilo.. zaczalem "dbac" o to co jem i dobrze mi z tym. zielona herbatka.. prawie 0 slodyczy, czasem jakies piwko albo 2.. raczej tymbark pomidorowy.. nie bede o tym tutaj wypisywal..

Sloniak potwierdziles moje mysli.. zdrowy rozsadek i pompowanie na jakosc a nie ilosc.. ale tak sie podjaralem jak trzeskalem serie po 50,60 pompek ze sam rozumiesz.. juz mi przeszlo :) teraz kombinuje


dziekuje i pozdrawiam
mieszko
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024